کتاب فیلم مستند درام و ساختار دراماتیک

«فیلم مستند؛ درام و ساختار دراماتیک» با ارائه­ مثال­هایی از سینمای مستند ایران و جهان می­کوشد سهم هر کدام از این عوامل را در شکل­گیری ساختار دراماتیک یک فیلم مستند بیان کند.

 

کتاب : مستند جنگی

نگاهی به فیلم های مستند جنگی ایران و جهان موضوع اصلی : هنرزبان کتاب : فارسینام نویسنده : علی آقابابایینام انتشارات : روایت فتحسال انتشار : ۱۳۹۲نوبت چاپ: ۲شابک کتاب : ۹۷۸۹۶۴۷۵۲۹۵۹۴جلد کتاب : شومیزقطع : رقعی

 

مجموعه مقالات و یادداشت‌های محمدرضا محقق در این کتاب که مجموعا در برگیرنده 12مقاله و یادداشت و گفت‌وگو با نویسنده در حوزه سینماست، موضوعات متنوعی در حوزه سینما و دین، فلسفه فیلم، مفهوم عشق در ادبیات و سینما، تجلی امر قدسی در میدان تصویر، بازآفرینی متون مقدس در حوزه هنر هفتم و... را می‌توان شاهد بود. از جمله ویژگی‌های مقالات این کتاب، واکاوی و نقد مفاهیم مندرج در بطن هویت سینمای ایران همچون معناگرایی، معنویت پردازی و نیز ردیابی و پی‌جویی تعامل میان هنر سینما و سایر هنرها، خاصه ادبیات و شعر است.  

نویسنده:رحیم دانایی     فهرست فصل ها: شناخت دوربین و تجهیزات عکاسی، موضوع های عمومی عکاسی، عکاسی پیشرفته

آموزش، تحلیل و نقد عکاسی مستند ایران و جهان نویسنده: علی اکبر شیر ژیان     این کتاب معطوف به عکاسی مستند است و در آن تلاش شده تا تصویری روشن از واقعیات عکاسی مستند در مقوله فراگیری، نقد و تحلیل ارائه شود.

کتاب «تاریخ نوین سینمای مستند» نوشته بتسی ا. مک‌لِین و با ترجمه‌ی گروهی به سرپرستی مازیار اسلامی از سوی انتشارات رونق منتشر شده است .   تاریخ سینمای مستند جهان، آکنده از فراز و فرودهای اندیشمندانه است که با تاریخ کشورهایی که هریک در این سینما حرفی برای گفتن داشته‌اند، پیوند خورده است. سینمای مستند، سینمای روایت‌ها است، روایت‌هایی به خصوص از نوع زندگی، غم و شادی، جنگ و صلح و از نوع یافتن حقیقت در سرزمین‌های دور یا نزدیک. کتاب تاریخ نوین سینمای مستند، در طی فصل‌های گوناگون، به بازنگری تاریخی سینمای مستند یک صد و ده ساله پرداخته است. شیوه‌های برای اندیشیدن به فیلم مستند، مستند برای تلویزیون، ورود ویدئو، سینمای حقیقت محور، سنت مستند درقرن بیست و یکم از محورهای اصلی کتاب است.

>> > 1 2 < <<