راه یابی «دختر بهمنشیر» به جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی

 

مستند «دختر بهمنشیر» به تهیه کنندگی و کارگردانی حبیب علوانی تولید شبکه مستند، به بخش مسابقه جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی راه یافت.


به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، این مستند ۴۴ دقیقه‌‌ای روایتگر جاذبه‌های گردشگری، طبیعی و جانوری رودخانه‌ای در جنوب ایران شده‌ که وجود آن زندگی و معیشت مردم را تامین می‌کند.حبیب علوانی، تهیه‌کننده و کارگردان دختر بهمنشیر در این ‌باره گفت: این مستند داستانی از جاذبه‌ های گردشگری، طبیعی، صیادی، گیاهی و جانوری رودخانه بهمنشیر است. راوی این فیلم، دختری ۱۸ ساله به نام سارا حیاوی است که مشاهدات خود از رودخانه بهمنشیر را در برابر دوربین بازگو می‌کند. او بومی این منطقه است اما علاقه بسیاری به گردشگری و طبیعت دارد و همین موضوع باعث شده‌ در بازه‌های زمانی مختلف، کنار این رودخانه رفته و هر آن چیزی را که جزو جاذبه‌های آن است، برای بینندگان تعریف کند.این مستندساز همچنین افزود: این رودخانه یکی از جاذبه‌های خاص منطقه آبادان است که طبیعت بکری دارد. بسیاری از مردم منطقه از این رودخانه امرار معاش می‌کنند. باید اشاره کنم حصیربافی از برگ نخل و سفال‌گری، از جمله صنایع‌دستی این منطقه است که آنها را نمایش داده‌ایم.
نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی به دبیری کمال تبريزی و با شعار«اقوام، ریشه ایران زمین» ۲۶ تا ۳۰ اردیبهشت‌ ماه ۱۴۰۳ در تهران برگزار می‌شود.


عوامل تولید این مستند عبارتند از: تصویربردار، تهیه کننده و کارگردان: حبیب علوانی، مجری طرح: کیمیا عبدی زاده، طراح گرافیک: امین ظهیری، امور فنی و دستیاران: کمیل علوانی و امین کردستانی، گوینده متن فارسی: فاطمه موسی زاده، گوینده متن عربی: سهام بغلانی، و با حضور و روایت: سارا حیاوی

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها