نگاهی بر مضرات مصرف غذاها در ظروف پلاستیکی

داستان «غذاهای پلاستیکی» در شبکه مستند

 

مستند «غذاهای پلاستیکی» به تهیه کنندگی و کارگردانی مریم حق پناه، تولید جدید شبکه مستند پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، مریم حق پناه تهیه کننده و کارگردان این مستند در این باره گفت: این مستند داستان بسته بندی و غذای پلاستیک است. از زمانی که بسته بندی های پلاستیکی جای کاغذ و شیشه را گرفت معضل آلوگی های غذایی آغاز شد. ظروف یکبار مصرف و استفاده از پلاستیک در بسته بندی غذایی موجب سمی شدن محصولات غذایی می‌شود که در طولانی مدت موجب آلودگی محیط زیست انسانی و جانوری و طبیعی خواهد شد. به همین دلیل باید به دنبال راه حل های جایگزین در بسته بندی های پلاستیکی باشیم.

وی همچنین افزود: در راستای پاکسازی و حفظ منابع طبیعی با کارشناسان محیط زیست همچون دکتر تجریشی، کلانتری و معاونت محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست صحبت هایی انجام شده و همچنین با شرکت هایی که سعی در جمع آوری پلاستیک و استفاده از بسته بندی های پارچه ای، شیشه ای و کاغذی را دارند آشنا می‌شویم.

حق پناه در ادامه گفت: راه حل های جایگزین، استفاده از مواد قابل تجزیه پذیر و یا بسته بندی هایی که چند بار قابل استفاده هستند در صنایع غذایی کشور است.

این مستند ۵۵ دقیقه ای به همت شبکه مستند سیما تولید شده و پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه مستند پخش می‌شود و باز پخش آن جمعه ساعت ۱۰ خواهد بود.

عوامل تولید این مستند عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: مریم حق پناه، تصویربرداران: عباس حسین زاده و احمد آزاد، تدوین: مریم حق پناه، صداگذار: مریم حق پناه، مدیر تولید: مرتضی ابراهیمی، گوینده متن: فاطمه عطار باشی، نویسنده گفتار متن: پژمان مظاهری پورمشاهده تیزر مستند

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها