«در برابر تاریکی» به شبکه مستند رسید

13 ورزشکار مشهور خارجی که حامی مردم فلسطین‌اند

 

مجموعه مستند 13 قسمتی «در برابر تاریکی» داستان زندگی ورزشکاران مشهور خارجی است که حامی فلسطین‌اند و رویکرد ضد اسراییلی دارند.
 به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، مجموعه مستند 13 قسمتی «در برابر تاریکی» به کارگردانی اسماعیل ذبیح الله تولید شده در شبکه مستند سیما روی آنتن رفته است و هر شب ساعت  19:30 پخش می شود.
ذبیح الله درباره موضوع این مستند گفت: این مجموعه روایتی متفاوت از زندگینامه ورزشکاران خارجی در رشته‌های مختلف است که حامی فلسطین‌اند و رویکردهای ضد اسراییلی دارند. البته این رویکرد در زندگی آنان نقش مهمی داشته و تنها یک شعار رسانه‌ای مخصوص فضای مجازی نیست بلکه نسبت به آن اقدامات عملی انجام داده‌اند و همه دنیا حمایت آنها از فلسطین را دیده‌اند.


وی با اشاره به سوژه‌های اصلی انتخاب شده در این مستند گفت: در هر قسمت سراغ زندگی یکی از ورزشکاران رفته‌ایم که از آن جمله می‌توان به کریستیانو رونالدو، محمد صلاح، فتحی نورین، ماردونا، اریک کانتونا، مایک تایسون، کریستین زیمرمن و ... اشاره کرد. برای مثال، زیمرمن یک سوارکار آلمانی الاصل و قهرمان المپیک است که تصمیم گرفته در تیم فلسطین در مسابقات شرکت کند. همچنین فتحی نورین، جودوکار الجزایری است که با ورزشکار اسرائیلی مسابقه نداده تا از این طریق رویکرد ضد اسراییلی خود را در صحنه مسابقات بین‌المللی به نمایش بگذارد.
این مستندساز درباره فرم روایی این مجموعه گفت: در هر قسمت تلاش کردیم از بیوگرافی خود ورزشکار استفاده کرده و به اتفاق اصلی که حمایت او از مردم فلسطین است برسیم. در حقیقت، هر قسمت شامل پرتره‌ای از خود ورزشکار به همراه فعالیت‌های ضد اسراییلی اوست.


ذبیح الله درباره روند تولید این مستند گفت: نزدیک به 3 سال درگیر تولید این مجموعه بودیم، اگرچه به صورت تمام وقت نبود. پژوهش این مستند زمان زیادی از ما گرفت.
عوامل تولید این  مستند عبارتند از: کارگردان و تهیه‌کننده: اسماعیل ذبیح الله، طراح: وحید مردانه، تدوین: سیاوش معصومی، نویسنده: وحید مردانه، سیاوش معصومی و پژوهش: وحید مردانه.


مجموعه مستند « در برابر تاریکی» شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:30 پخش می شود و تکرارش روز بعد ساعت 12 خواهد بود.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها