گرامیداشت حمید منوچهری در شبکه مستند

«78 سالگی» از تلویزیون پخش می‌شود

 

مستند «78 سالگی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی پرتره‌ای از زنده‌یاد حمید منوچهری یکشنبه 15 مرداد ساعت 21 از شبکه مستند پخش می‌شود. 
توکلی درباره این باره گفت: پرتره استاد منوچهری دوازدهمین مستند از مجموعه پیش‌کسوتان صدا و دوبله است که در شبکه مستند تولید شده و به یاد این هنرمند پیش‌کسوت دوباره در جدول پخش قرار گرفته است.  
وی افزود: ضبط مستند استاد منوچهری با 78 سالگی ایشان مصادف شد، به همین دلیل نام مستند را 78 سالگی گذاشتیم.  
این کارگردان گفت: مستند «78 سالگی» اشاره‌ای به یک‌عمر فعالیت هنری این پیش‌کسوت در عرصه صدا، دوبله و بازیگری دارد. منوچهری کارهای شاخصی دارد پس ما تلاش کردیم با همراهی خودش و فرزندانشان این لحظات را ثبت کنیم تا به یادگار باقی بماند، ایشان حضور موثری خصوصا در رادیو داشتند و خیلی از گویندگان رادیو جوان از شاگردان ایشان هستند.  


به گفته توکلی مراسم رونمایی از پوستر «78 سالگی» و قدردانی از پیش‌کسوت به علت شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از انتقال این ویروس بدون حضور هنرمندان و هنردوستان و با حضور مدیران شبکه مستند و وحید منوچهری دوبلور و فرزند آقای منوچهری در شبکه مستند برگزار شد، دوست داشتیم مراسمی در  شان این هنرمند برگزار کنیم که متأسفانه باتوجه‌به شرایط محقق نشد.  
حمید منوچهری گوینده رادیو، دوبلور و بازیگر ۱۱ مردادماه به دلیل عارضه قلبی درگذشت.  


صدای منوچهری بیش از ۶۰ سال در رادیو و در عرصه دوبله شنیده می‌شد، او در دهه ۶۰ کارگردانی «صبح جمعه با رادیو» را برعهده داشت و همچنین از گویندگان برنامه داستان شب رادیو بود ، این هنرمند علاوه بر گویندگی و دوبله در فیلم‌های سینمایی همچون «مشت و تفنگ شکسته»، «شیطان‌صفتان»، «مأموریت»، «چهره دوم سقوط»، «جغدها» و مجموعه‌های تلویزیونی «یکی از این روزها»، «داستان یک زندگی» و «معمای شاه» به‌عنوان بازیگر ایفای نقش داشته است.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها