تماشای جاذبه های آذربایجان شرقی در «مسافر آذران»

ایرانگردی با مهدی خلیلی

 

«مسافر آذران» سری جدید مجموعه مستند «اهل سفر» به تهیه کنندگی میترا روحی منش و کارگردانی یاسر طالبی  از تولیدات جدید شبکه مستند است که به معرفی جادبه های تاریخی طبیعی و گردشگری استان آذربايجان شرقي پرداخته است. 
به گزارش روابط عمومی شبکه مستند،‌ تهیه کننده «اهل سفر» در اینباره گفت: این مجموعه در سری جدیدش که با نام «مسافر آذران» پخش می شود به  جاذبه های تاریخی، گردشگری، مردم شناسی، آداب و سنن اهالی منطقه و منابع طبیعی و محیط زیست آدربایجان شرقی پرداخته است.  
روحی منش درباره تولید سری جدید این  مجموعه گفت:‌ پیش تولید این مجموعه چهار ماه طول کشید،‌ پروژه تولید دو بار، اول به دلیل کسالت و بار دوم به دلیل از اسب افتادن  راوی مجموعه جناب آقای خلیلی متوقف شد  و کار  پس از بهبودی ایشان از سر گرفته شد،‌ خوشبختانه مجموعه حالا آماده پخش شده و  در نوروز زیبایی استان آذربایجان شرقی را پیش روی مخاطب می گشاید.
این تهیه کننده درباره تولید مجموعه مستندهای «اهل سفر» هم گفت:  ایران سرشار از جاذبه هایی است که حتی ایرانیان هم کمتر از آن مطلع هستند،‌ هدف من از آغاز اول معرفی همین  زیبایی ها و جاذبه ها به مردم کشورمان و سپس در سطح بین الملل بود.
روحی منش گفت:‌ «مسافر آذران» در ایام عید هر شب با روایت مهدی خلیلی از شبکه مستند پخش می شود و فرصتی را برای بیننده فراهم می کند تا  جاذبه های استان آذربايجان شرقي را از نزدیک تماشا کند. 
«اهل سفر» در شبکه مستند تولید شده و از عوامل آن می توان به از دیگر عوامل آن می توان به تدوینگر : فرحبخش فرهیدنیا، تصویربردار:  امین مافی، نویسنده و کارگردان: یاسر طالبی،‌ صدابردار: سید مجید حسینی، برنامه ریز و دستیار کارگردان: حسن جعفری و طراح، مجری طرح و تهیه‌کننده : میترا روحی منش اشاره کرد.
این مجموعه از سه شنبه 1 فروردین هر شب ساعت 22 از شبکه مستند پخش می شود تکرار آن روز بعد ساعت 10 است.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها