زندگی و زمانه رضا رویگری در «تماشاگر بهار»

پرتره رضا رویگری آماده پخش شد

 

مستند «تماشاگر بهار» به تهیه کنندگی ابوالفضل باقر و کارگردانی ابوالفضل توکلی پرتره ای از رضا رویگری بازیگر خواننده و نقاش ایرانی در شبکه مستند تولید شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، توکلی درباره این مستند گفت: «تماشاگر بهار» که فیلمبرداری آن آذر 1400 کلید زده شد،  در 50 دقیقه به زندگی حرفه ای رضا رویگری هنرمند ایرانی پرداخته است؛ سعی کردیم هر سه بعد هنری شخصیت ایشان را واکاوی کرده و کارهای ارزشمندی زا که خلق کرده اند ، به نمایش بگذاریم.

وی افزود: در آغاز کار برای صحبت های اولیه همراه با تهیه کننده مستند  خدمت استاد رویگری رسیدیم، ایشان و همسرشان علاقه مند بودند که به زندگی حرفه ای این هنرمند بپردازیم. کار آذر 1400 کلید زده شد و تولید تا اردیبهشت امسال ادامه داشت.

توکلی درباره ساخت این مستند هم گفت: ساخت این مستند در مقایسه با دیگر مستندهایی که من کار کرده ام، تجربه سخت تری بود، آقای رویگری به دلیل سکته مغزی در خانه بستری بودند و حال و روز مساعدی نداشتند،  این شرایط اجازه فیلمبرداری طولانی را به ما نمی داد و از طرفی  نمی توانستیم در لوکیشن های مختلف در خدمت ایشان باشیم، سعی کردیم کار را مدیریت  کنیم و این محدودیت زمان و مکان به کیفیت فیلم لطمه نزند.

این کارگردان گفت: ما در این مستند از محل بزرگ شدن ایشان در تجریش فیلمبرداری کردیم و حتا با یکی از هم بازی هایشان که حالا در محله تجریش سوپر مارکت کوچکی دارند، گپ زدیم، همچنین از بقایای سینمای رو باز «بهار» در میدان تجریش هم که آقای رویگری اولین بار انجا سینما رفته  تصاویری داریم.

 توکلی گفت: بیشتر مردم رویگری  را با خوانندگی و بازیگری می شناسند در حالی که استاد در نقاشی هم چیره دست هستند و نقاشی های بسیار زیبا و  اثرگذاری دارند و  در این مستند تلاش کردیم نقاشی هایش را به تصویر بکشیم.

مستند پرتره  رضا رویگری به تهیه کنندگی :ابوالفضل محمدباقر، مجری طرحی : جابر ماجدی، فیلمبرداری: ابوالفضل علایی و محمد ورزنده و با مدیر تولیدی: امیرحسین بوجاری برای پخش از شبکه مستند سیما آمده شده  است و محمد اخوان هم تدوین این مستند تلویزیونی را بر عهده داشته است. 

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها