آغاز پخش فصل سوم «هستند کسانی که ....» از شبکه مستند

نمایشی فاخر از پیشرفت‌های علمی کشور

 

فصل سوم مستند «هستند کسانی که ...» با نمایشی از دستاوردهای علمی کشور و موفقیت‌ شرکت‌های دانش بنیان روی آنتن شبکه مستند سیما می‌رود.


به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، فصل سوم مجموعه مستند علمی «هستند کسانی که…» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محسن غلام‌زاده و تولید  جدیدشبکه مستند سیما آماده نمایش شد.
محسن غلام‌زاده کارگردان مجموعه مستند «هستند کسانی که ....» گفت: این مجموعه مستند طی دو فصل پیشین و در 26 قسمت به معرفی نخبگان حوزه‌ های متنوع علوم می‌پرداخت و مخاطبان را با فعالیت‌های نوآورانه، خلاق و کاربردی علمی و صنعتی در کشورمان آشنا می‌کرد. با توجه به استقبال از این مجموعه و رویکرد شبکه مستند برای به تصویر کشیدن پیشرفت‌های علمی کشور، ساخت فصل جدید آن در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: فصل جدید مستند «هستند کسانی که … » با همان دقت 2 فصل پیش در گزینش سوژه‌ها کوشش دارد ضمن معرفی و تبیین بسترهای علمی و پژوهشی کشور، تلاش نخبگان نوآور و سختکوشی آنها برای رسیدن به ابداع، اختراع و محصولی کارآمد در رفع نیازهای بخش های متنوع کشور را به تصویر بکشد.
غلام‌زاده تاکید کرد: در این فصل از مجموعه به معرفی ۶ پروژه بزرگ‌ و ملی از پژوهشگران سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران پرداختیم معرفی پروژه‌های ارزشمند علمی در چند مجموعه دانش بنیان در پارک علم و فناوری پردیس و فعالیت‌های علمی پژوهشگرانی از دانشگاه تهران، شهید بهشتی و فردوسی مشهد از جمله همین پروژه‌هاست که بسیاری از آنها برای نخستین بار از شبکه مستند سیما به نمایش درمی‌آید.
تهیه‌کننده و کارگردان مجموعه مستند «هستند کسانی که ...» درباره شیوه روایت در این مجموعه گفت: با بهرمندی از تصاویر رئال و انیمیشن و تنوع بالای فضای دیداری به آشکارسازی زوایای گوناگون پروژه‌های علمی می‌پردازیم.
 مجموعه مستند علمی « هستند کسانی که … »  در ۱۳ قسمت ۲۶ دقیقه‌ای از  17 خرداد جمعه ها ساعت 22:30 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها