نقدی بر سیستم آموزشی مدارس در «ضد»

«بن بست مدرسه»

 

مستند تلویزیونی «ضد» در تازه ترین قستمش که دوشنبه 26 اردیبهشت ساعت 21 روی آنتن می رود به نقد سیستم آموزشی کشور پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، چهاردهمین قسمت از فصل دوم مجموعه مستند «ضد» با نام «بن بست مدرسه» نقدی بر سیستم آموزشی مدارس است و در آن ماجرای نارضایتی دانش آموزان بسیاری از کشورها از شیوه‌های نارآمد تدریس و مشق شب در مدارس روایت می‌شود. پدیده ای که چند سالیست معلمان هم به صف معترضان به آن اضافه شده اند و خواهان تغییراتی بنیادی در کلیشه های آموزش هستند.

این مجموعه مستند تلاش دارد در هر قسمت با نقد موضوعات جاری در سبک زندگی مدرن، مخاطب را نسبت به نفوذ عمیق این نوع سبک زندگی آگاهی بخشیده و مسیر جدیدی را برای حل این معضلات ارائه دهد.

«ضد» تازه‌ترین محصول مرکز مستند سوره و شبکه مستند سیماست؛ سری دوم این مجموعه در ۲۰ قسمت تولید شده است و به موضوعاتی مانند پشت پرده تولید انبوه مواد غذایی، اثرات زیان بار مواد شیمیایی، نقد سیاست‌های غلط آموزشی، نفوذ گسترده شتاب‌زدگی و نفوذ فضای مجازی در زندگی کودکان و بزرگسالان از جمله موضوعاتی است که به آن پرداخته است.

«ضد» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محسن کریمیان و با پژوهش و نویسندگی علی نیکجو و تدوین علیرضا حسنی، دوشنبه‌ها ساعت21 از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد و تکرار آن پنجشنبه 29 اردیبهشت ساعت 19 خواهد بود.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها