شبکه مستند سیما با تدارک ویژه برنامه‌های مختلف به استقبال عید غدیر می‌رود.

ویژه برنامه‌های شبکه مستند برای عید غدیر خم

 

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، پخش مستندهای جذاب و دیدنی « دیدار در سنگلج »، « برای غدیر »، «وَد» و « مرزبان » برای روزهای منتهی به عید غدیر خم، تدارک دیده است.

مستند " دیدار در سنگلج "
« دیدار در سنگلج » تولید جدید شبکه مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی روایتی از سال‌ها فعالیت هنری و اجرای تئاتر سعید امیرسلیمانی، بازیگر پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینما در سنگلج است.
این مستند که به مناسبت عید غدیر خم در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته است، دوشنبه ۴ تیرماه ساعت ۲۱:۰۰ از شبکه مستند پخش می‌شود. بازپخش این مستند نیز روز بعد ساعت ۱۵:۰۰ خواهد بود.

مستند " برای غدیر "
این مستند به موضوع اطعام زائران حسینی در یکی از حسینیه های عراق توسط شیعیان این کشور از عید غدیر تا اربعین حسینی می‌پردازد. این مستند نیز دوشنبه ۴ تیرماه ساعت ۱۸:۳۰ پخش و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۳:۳۰ خواهد بود.

مستند " وَد " 
با توجه به نقش و جایگاه علامه فقیه امینی در تبیین اصول حب و بغض ولایت امیرالمومنین و وحدت جامعه اسلامی، این مستند به معرفی علامه امینی به عنوان اسطوره‌ی غیرت شیعی در جهان تشیع و مرجع و پایه گذار وحدت بین جامعه ی شیعی و سنی می‌پردازد. این مستند دوشنبه ۴ تیرماه ساعت ۲۰:۰۰ پخش و تکرار آن روز بعد ساعت ۹:۰۰ خواهد بود.

مستند " مرزبان " 
 به کارگردانی محسن کسایی یکشنبه ۳ تیرماه ساعت ۲۰:۰۰ پخش خواهد شد. این مستند شرحی از احوالات و تالیفات گرانبهای علامه محمد باقر محمودی، محقق، مورخ و فقیه اصولی است.
علامه محمد باقر محمودی محقق، مورخ و فقیه اصولی و مؤلف کتاب نهج السعاده درباره حضرت علی(ع) است و‌ سخنان امیرالمومنین در این کتاب جمع آوری شده است، که نقش مهمی در توسعه فرهنگ شیعی داشته است. بازپخش این مستند نیز روز بعد ساعت ۸:۳۰ خواهد بود.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها