لوح افتخار بهترین کارگردانی به مستند « چنشتی ها » تعلق گرفت

در نخستین دوره جشنواره ملی اقوام ایرانی

 

مستند «چنشتی ها» به تهیه کنندگی و کارگردانی احسان عمیدیان تولید شبکه مستند سیما، لوح افتخار کارگردانی نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، هیأت داوران جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی متشکل از دکتر احمد الستی، پوران درخشنده، مهرداد زاهدیان، آرش لاهوتی، پریوش نظریه، پژمان مظاهری پور و مجید اسماعیلی از میان ۶۳ فیلم مستند حاضر در بخش اصلی جشنواره، فیلم مستند « چنشتی ها » را پس از نامزدی در سه بخش کارگردانی، تدوین و پژوهش شایسته دریافت لوح افتخار بهترین کارگردانی دانستند.
همچنین حمید فنایی به عنوان تدوینگر، محسن سروریان به عنوان پژوهشگر و هادی ثابت به عنوان فیلمبردار در این فیلم مستند همکاری داشتند.
این فیلم ۴۵ دقیقه‌ای با همکاری انجمن سینمای جوان و حوزه هنری تولید شده است به بررسی، شناخت و معرفی آیین های ناشناخته اهالی روستای چنشت در حاشیه کویر لوت واقع در خراسان جنوبی می پردازد.
« چنشتی ها » که ساخت آن دو سال به طول انجامیده است، آیین و آداب‌ و رسوم مردم روستای چنشت را
به تصویر کشیده است.
روستای چنشت ازتوابع شهرستان سربیشه به علت وجود جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی از روستاهای هدف گردشگری خراسان جنوبی است که به سرزمین رنگ‌ها شناخته می‌شود.
نخستین دوره جشنواره ملی اقوام ایرانی به دبیری کمال تبريزی و با شعار« اقوام، ریشه ایران زمین » ۲۶ تا ۳۰ اردیبهشت‌ ماه ۱۴۰۳ در تهران برگزار شد.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها