نمایش سه فیلم از شبکه مستند در «سینما کتاب»

همنشینی کتاب و سینما در سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران

 

۳ فیلم مستند «و اما نامبرده»، «آثار عجم» و «سایه سرو بلند» از تولیدات شبکه مستند در بخش «سینما کتاب» سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران به نمایش گذاشته می شوند.
به گزارش روابط عمومی شبکه مستند،  برای نخستین بار با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران  و خانه کتاب و ادبیات، در سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران، غرفه ای به نام «سینما کتاب» برپا شده که در آن داستان های اقتباسی کوتاه و بلند سینمای ایران به نمایش گذاشته می شوند و سپس با مولف کتاب و سازنده فیلم درباره همین اتفاق گفت و گو خواهد شد. 
 مستند «و اما نامبرده» سیری در زندگی و خدمات علمی فرهنگی محمدحسین اسلام‌پناه است. مستند «آثار عجم» سرگذشت فرصت الدوله شیرازی سراینده، نقاش و باستان‌شناس دوره‎ی قاجار را روایت می‌کند و مستند «سایه سرو بلند» نیز پرتره ای از زنده یاد محمدعلی اسلامی ندوشن است که در نمایشگاه کتاب به نمایش درمی‌آیند. 


این رویداد در چهلمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران با عنوان «کتاب و سینما» ادامه خواهد داشت و سعی خواهد شد با برگزاری آن، پیوند سینما و کتاب حفظ شود. 
جلسه اکران، نقد و بررسی مستند «سایه سرو بلند» به تهیه کنندگی مصطفی رزاق کریمی و کارگردانی عطیه زارع ارندی پرتره از زنده‌یاد محمدعلی اسلامی ندوشن شاعر، منتقد، نویسنده، مترجم، حقوقدان و پژوهشگر ایرانی یکشنبه 24 اردیبهشت ساعت 12، مستند «آثار عجم» ساخته‌ی حسن نقاشی، جمعه 29 اردیبهشت از ساعت 14 تا 16 و مستند «و اما نامبرده» فیلمی از سید جوادمیرهاشمی پنجشنبه 28 اردیبهشت ساعت 14 تا 16 در نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها