روایت مرگ ۵ میلیون نخل در مستند «اهل نخل»

 

«اهل نخل» به کارگردانی محسن ظریفی پور، شنبه ۹ آذر ساعت ۲۱ در قاب مجموعه مستند «اهل زمین» روانه آنتن شبکه مستند می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «اهل نخل» به کارگردانی محسن ظریفی‌پور، شنبه ۹ آذر ساعت ۲۱ در قاب مجموعه مستند «اهل زمین» روانه آنتن شبکه مستند می‌شود.

تهیه‌کننده و کارگردان «اهل آب» درباره این مستند گفت: مجموعه پنج قسمتی «اهل زمین» حاصل تلاش شش ماهه گروهی است که برای فیلمبرداری به ۱۶۰ روستا و ۳۰ شهر در خوزستان سفر کردند تا با ساخت مستندی از زندگی مردم عرب به این قوم ایرانی ادای دین کنند.

ظریفی‌پور تصریح کرد: در قسمت جدید این مجموعه که «اهل نخل» نام دارد، نخل و جایگاه ویژه آن در میان مردم عرب زبان می‌پردازد.

وی ادامه داد: مردم خوزستان مشکلات فراوانی دارند. یکی از آسیب‌هایی که به آنها وارد شده، آب شور منطقه است که به باغات نخلستان‌ها آسیب زیادی زده است. متاسفانه در سه سال اخیر جهاد کشاورزی اعلام کرده که ۵/۱ میلیون نخل مرده‌اند. به همین دلیل در مستند اهل سرزمین درباره نابودی نخلستان‌ها، بحث نفت منطقه و زمین‌های حاصلخیز کشاورزی هم صحبت کرده‌ایم.

«اهل سرزمین» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محسن ظریفی‌پور کاری از شبکه مستند سیماست که در ۵ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای درباره هموطنان خوزستان تولیدشده و قسمت جدید آن امشب (شنبه ۹ آذر) ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می‌شود. بازپخش این مستند ساعت ۹ روز بعد خواهد بود.

 

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها