پیشکسوتان فوتبال ایران از «آبی روشن» شبکه مستند رونمایی می‌کنند

پرتره مردی که در همه تورنمت‌های مهم گل زده است!

 

مستند «آبی روشن» به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی پرتره ای از حسن روشن پیشکسوت باشگاه استقلال تولید جدید شبکه مستند سیما سه شنبه 21 تیر ساعت 18 با حضور پیشکسوتان فوتبال در فرهنگسرای ارسباران رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، توکلی درباره مستند جدیدش گفت: «آبی روشن» درباره اسطوره باشگاه استقلال تهران و تیم ملی ایران است که در 80 دقیقه آماده شده است.

وی ادامه داد: در این فیلم سعی کردم آقای حسن روشن که یکی از اسطوره‌های فوتبال ایران است را فارغ از رنگ‌ها معرفی کنم. بدون شک ساخت مستند از ایشان می‌تواند به معرفی بخش مهمی از تاریخ فوتبال ایران و تیم استقلال منجر شود. نسل جدید باید بدانند که بازیکنان این نسل چه افتخاراتی آفریده‌اند. باید بگویم که آقای حسن روشن تنها ایرانی است که در تمام تورنمنت‌های مهم بین‌المللی موفق به گلزنی شده است.

او از گفت‌وگو با چهره‌های مشهور فوتبالی در این مستند خبر داد و گفت: حسین کلانی، بهتاش فریبا، هادی نراقی، فرهاد مجیدی حشمت مهاجرانی، وریا غفوری و ... از جمله چهره‌های مشهور ورزشی‌اند که به ما افتخار داده، در برابر دوربین ما آمدند و درباره آقای حسن روشن صحبت کردند.

توکلی با اشاره به روند تولید این فیلم مستند گفت: تصویربرداری این اثر از آذرماه سال 1400 آغاز شد و تا اردیبهشت سال 1401 ادامه داشت. این فیلم مستند در لوکیشن‌های مختلفی مثل استادیوم آزادی، استادیوم آرارات محل تمرین استقلال، منزل آقای روشن و چند لوکیشن دیگر تصویربرداری شده است.

این مستندساز ضمن اعلام مراسم رونمایی از مستند «آبی روشن» گفت: تاکنون در شبکه مستند، آثاری را درباره پیشکسوتان صدا و دوبله می‌ساختیم و در قالب این مستندهای پرتره آنان را به نسل جوان معرفی می‌کردیم؛ بنده پیشنهادی به شبکه مستند دادم که آثاری را درباره پیشکسوتان ورزشی تولید کنیم و این فیلم اولین کار درباره پیشکسوتان ورزشی است که بنده کارگردانی کرده‌ام. فیلم مستند «آبی روشن» روز سه‌شنبه 21 تیرماه با حضور جمعی از پیشکسوتان و بازیکنان فوتبال  رونمایی می‌شود.

آیین رونمایی از مستند «آبی روشن» فردا  از ساعت 18 در فرهنگسرای ارسباران به نشانی بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا برگزار می‌شود.  

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها