ماجرای تاسیس هیئت مشهور شیراز در مستند «استراحت بماند»

پرتره‌ زندگی «سیدغفار» جهادگر معروف، امشب در شبکه مستند

 

مستند «استراحت بماند» ماجرای تأسیس «کافه شهدا» در شیراز، فعالیت‌های جهادی آن و شباهت مؤسس آن با شهید امر به معروف مشهور را روایت کرده است. 
به گزارش روابط عمومی شبکه مستند ,  «استراحت بماند» به کارگردانی علی تک روستا و محصول شبکه مستند سیما سه‌شنبه 16 شهریورماه روی آنتن می‌رود. تک روستا که پیش از این مستند «برادرم نادعلی» را ساخته بود این بار با اثری جدید به قاب تلویزیون بازگشته است. 
فیلم مستند «استراحت بماند» پرتره‌ای از «سیدغفار» یکی از نیروهای جهادگر و جوان اهل شیراز است که فعالیت‌های متفاوت او در کمک‌رسانی به محرومین، زندگی جالب و متفاوتی را برای او رقم زده و همین سبک زندگی به همراه اتفاقاتش سوژه فیلم مستند «استراحت بماند» شده است. 
سید غفار با تاسیس یک هیئت در شیراز که نامش «کافه شهدا» است، مشهور می‌شود. این هیئت در ایام پایانی هر هفته مراسمات متفاوتی را بر سر مزار شهدا برپا می‌کند و روز به روز تعداد شرکت‌کنندگان در آن افزایش پیدا می‌کند و اکنون یکی از مشهورترین محافل در شهر شیراز است. علاوه بر این، سیدغفار به همراه جمعی از دوستانش فعالیت‌های جهادی زیادی را در مناطق مختلف دنبال می‌کنند که این بخش نیز درمستند «استراحت بماند» مورد اشاره قرار گرفته است. 
یکی از اتفاقات دراماتیک و قابل توجه در زندگی این نیروی جهادگر، شباهت ظاهری عجیب او به یکی از شهدای مشهور امر به معروف است. وقتی مادر این شهید، سیدغفار را برای اولین بار می‌بیند احساس می‌کند که پسرش را دیده است. جزئیات این اتفاق دراماتیک نیز در بخشی از مستند «استراحت بماند» به نمایش درآمده است. 
براساس این گزارش، فیلم مستند «استراحت بماند» امشب، سه‌شنبه 16 شهریورماه ساعت 21:30 از شبکه مستند پخش می‌شود. 
عوامل تولید این فیلم عبارت‌اند از: 
تهیه‌کننده و کارگردان: علی تک روستا، تدوین: علی مؤمن اعلایی، مدیر تولید: علیرضا شعاعی، صداگذار: سعید بابایی، مجری طرح: مرکز فرهنگی میثاق و تولید شده در شبکه مستند سیما

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها