پرونده فیلمبرداری در سینمای مستند روی میز «نردبان»

گفت‌وگو با فیلمبردار باسابقه سینمای مستند در «نردبان»/ ارسطو مداحی گیوی مهمان شبکه مستند می‌شود/ نقد و بررسی «فیلمبرداری در سینمای مستند» با حضور برگزیده جشنواره فیلم کوتاه تهران

 

ارسطو مداحی گیوی، فیلمبردار باسابقه تلویزیون و سینمای مستند در برنامه «نردبان» از تجربیات چند دهه‌ای خود صحبت می‌کند

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، چهل و هشتمین قسمت از برنامه تلویزیونی «نردبان»، جمعه روی آنتن شبکه مستند می‌رود. 
این قسمت از نردبان، در ادامه پرونده «فیلمبرداری در سینمای مستند» گفت‌وگویی متفاوت با ارسطو مداحی گیوی فیلمبردار و عکاس دارد. او یکی از فیلمبرداران باسابقه سینما و تلویزیون است و تاکنون بیش از 35 فیلم سینمایی و مستند را فیلمبرداری کرده است. دریافت جایزه بهترین فیلمبرداری از جشنواره جهانی فیلم کوتاه تهران از جمله افتخارات اوست. 
در بخش دیگری از برنامه، مهدی آزادی از تجربیات خود در زمینه نورپردازی در فیلمبرداری مستند صحبت می‌کند و سیاوش جمالی در گفت‌وجو با محمد حدادی از تعامل فیلمبردار با سوژه سخن می‌گوید. 
«کارگاه تجربه» یکی از بخش‌های ویژه نردبان است که اختصاص با مستندسازان بین‌المللی دارد. این هفته گفت‌و‌گویی از بیل نیکولز، نظریه‌پرداز معروف سینما و ارول موریس، از مستندسازان شاخص بین‌المللی در کارگاه تجربه برنامه نردبان پخش می‌شود. 
در بخش اول از «و اینک مستند» مروری بر فیلم‌های مستند «ارسن ولز» صورت می‌گیرد و در بخش «مستندباز» نقد و نظر مخاطبان درباره فیلم‌های مستند روی آنتن می‌رود. 
«نردبان» مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که تلاش می‌کند به فیلم و عکس مستند با نگاهی تخصصی توجه کند. این برنامه با اجرای محمد (حامد) شکیبانیا، کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم‌هایی متنوع جمعه‌ها ساعت 18 روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها